Ogłoszenia parafialne

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Kościół na rózne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przezywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu Pokuty i Pojednania. Czyni to także poprzez sprawowanie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Zachęchęcam do udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia. 

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: 
- Rząsiny g. 16:00
- Ubocze g. 17:30
- Wolbromów g. 17:00

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę: 
- Wolbromów po mszy św.
- Ubocze między mszami
- Rząsiny przed mszą św. 
Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. 

4. W tym tygodniu mamy I piątek i I sobotę miesiąca. Odwiedzamy chorych z komunią i spowiedzią świętą w piątek od godziny 8:30.

5. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku w Rząsinach od g. 15:15 do g. 16:00 a w Uboczu 15 minut przed Drogą Krzyżową. 

6. Sobota 02.03 to pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu w kościele w Uboczu o g. 16:15 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Naj. Maryi Panny. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. 

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu będzie zmiana tajemnic żywego różańca. A na zakończenie każdej mszy s. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

8. Msze św. w tym tygodniu:
- Rząsiny - środa g. 19:00, czwartek g. 17:00, piątek g. 16:00
- Ubocze - piątek g. 17:30, sobota g. 17:00

9. Przypominam, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 11.03 do 13.03.2024. 

10. Bardzo dziękuje za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszyskim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

12. Ubocze: w niedzielę 03.03 po mszy św. zbiorka do puszki na pogorzelców Ubocze kolonia. 

13. Rząsiny, Wolbromów: niedziela 03.03 po mszy św. w kościele w Rząsinach spotkanie z rodzicami dzieci klas II i III przygotowującymi się do I Komunii Świętej. 

 

Ksiądz proboszcz Paweł Opala

 


Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dziś I niedzielę wielkiego postu. 

2. Chociaż kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, poprzez cały wielki post nie ustawajmy w ofiarach, zmartwieniach i naprawianiu naszych serc. Każda eucharystia jest dla chrześcijanina okazją do wzmocnienia sił i łask bardzo przydatnych w walce z pokusą. Podobnie jak Jezusowi przebywającemu na pustyni Judzkiej, tak i nam potrzeba wyciszenia i modlitwy. Tylko w ten sposób nauczymy się dostrzegać w Chrystusie Syna Bożego, trwać w przyjaźni z nim i wzmacniać poczucie przynależności do niego. Pan Jezus jest gwarancją tego zwycięstwa. 

3. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali:
- nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek: Rząsiny g. 16:00, Ubocze g. 17:30, Wolbromów g. 17:00
- nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę: Wolbromów po mszy św., Ubocze między mszami, Rząsiny przed mszą św.
Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Bardzo proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać u pań zelatorek żywego różańca. 

5. Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 11.03 do 13.03.2024 (tj. poniedziałek, wtorek i środa). Program rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Lewicki - prob. parafii Giebułtów. 

6. Msze św. w tym tygodniu:
- Gryfów Śl. cmentarz parafialny - poniedziałek g. 15:00
- Rząsiny - piątek g. 16:00
- Ubocze - piątek g. 17:30 i sobota g. 17:00

7. Intencje mszalne w zakładce intencje. 

8. Bardzo dziękuje za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszysktkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

10. Ubocze: w sobotę 24.02 po skończonej mszy św. wieczornej ok. g.18:00 w domku Jana Pawła II będzie spotkanie z radą gospodarczą i osobami funkcyjnymi. Zapraszam też p. sołtys. 

 

Ksiądz proboszcz Paweł Opala